Щепанівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
До кінця XIX ст. в селі Щепанів школи не було. Письменними були тільки священик і дяк. В цей період організовувалися навчання в дяка, яке було приватним і не охоплювало всіх дітей. Австрійський уряд звертався до громадського уряду, щоби найняли хату в селі під школу, а вчителя пришлють. Цим користалися громади навколишніх сіл. Громадська рада села відповідала, що такого приміщення немає, а самі між собою говорили: "Нащо нам цього клопоту, тоді дітей треба буде взувати, одягати і робити не будуть". Аж у 1907 році декілька жителів найняли приватного вчителя, щоб вчив їхніх дітей. Ця приватна школа існувала два роки.
Тільки 3 липня 1909 року офіційно вийшла постанова про існування в с. Щепанів однокласної народної школи з українською мовою навчання. Уряд змусив знайти хату для школи. Першим вчителем був Тесельський Семен родом з Підгаєць, українець, здібний педагог, дуже добре вчив, організував хор, в якому брали участь старші учні. Після одруження на польці, під її впливом залишив громадську роботу.
З 1913 по 1914 рік вчителем був Михальчук родом з Мостиська із-за Львова, був скромний, любив дітей і господарство. У 1914 році на війні загинув.
З 1914 по 1918 рік навчання було перерване, а в 1918 році прислали вчителювати Пасєку Олексу з села Стінки Бучацького району Тернопільської області. Під школу пан фільварку відпустив приміщення старої корчми. Лавок не було і тому діти з дому носили до школи стільчики. Вчив він лише до лютого 1919 року. У лютому його взяли в армію. У 1920 році він повернувся з війни і разом з громадою села знову відновив навчання. У 1921 році разом з громадою добивається того, що польський уряд дав весь матеріал і виділив кошти на будівництво школи.
Навчання з 1 вересня 1921 року почалося вже у новій школі. Школу збудували селяни власними силами. До будови школи найбільш причинилися: учитель Олекса Пасєка, Максим Островський, Теодор Боднарчук, Гринько Данилюк, М. Яцюк та інші.
Олекса Пасєка учителював до 1925 року. Після нього працював Микола Шараневич - до 1928 року. До школи він прибув з села Вівся. Сам він родом зі Станіславщини. З його ініціативи у селі побудували каплицю біля церкви, співав у церкві, організовував вистави, помагав будувати читальню „Просвіти".
У 1928 році у школу скерували вчителя Задорожного Василя, родом із села Козівки. Він працював з 1928 по 1939 рік. З приходом більшовиків перейшов в с. Шибалин.
На 17 вересня 1939 року в селі була початкова школа, навчалось 32 учні, працювало троє вчителів. У цей час вчителями були Януш Петро з села Новосілки та поляк Туровський Адольф з Бережан і його жінка. В 1941 році Задорожний В. повернувся у село і працював вчителем під час німецької окупації до 1944 року. У 1944 році він виїхав у Німеччину, а пізніше - в Канаду. Задорожний - учитель, який пропрацював в загальному в селі більше чотирнадцять років, займався освітянською роботою, активний член „Просвіти", сформував сільську бібліотеку, навчив і виховав декілька поколінь односельчан.
У 1944 році радянська влада скерувала до села трьох молодих дівчат-вчителів з Кам'янець-Подільська: Возницьку Юлію Рафаїлівну, Німу Марію Іванівну і Трушевич Ганну Петрівну, їх вчителювання прийшлось на тяжкий період. Велася жорстока боротьба ОУН, УПА з комуно-московськими загарбниками. Молоді вчительки вели себе гідно. Деколи в процесі енкаведистських облав молоді хлопці переховувались в класах разом з учнями.
У 1944-1945 роки в селі була початкова школа, навчалось 118 учнів, працювало троє вчителів.
У 1958 році зроблено ремонт приміщення колишнього «Народного дому» і туди перенесено навчання дітей.
У шістдесяті роки була спроба обласного керівництва закрити школу у селі. Однак громада села при значних зусиллях не допустила до цього.
У 1986 році було зроблено прибудову і відкрито комплекс «школа-дитячий садок».
Рішенням Козівської районної Ради народних депутатів від 9 серпня 1994 року комплекс було реорганізовано в загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, призначено директором Корвач Марію Іванівну,
заступником директора з навчально-виховної роботи – Губич Марію Іванівну.
З 1997 року заступником директора призначено Бабій Оксану Степанівну,
а з 2008 року – Мариновську Любов Ярославівну.
У 2010 році директором призначено - Сташків Марію Богданівну.
Вчителі, які працювали в селі Щепанів
- Михайло Менжаловський, приватний вчитель, 1907-1908 рр.
- Семен Тесельський, перший державний вчитель села,1909-1913 рр.
- Михальчук, 1913-1914 рр.
- 1914—1917 рр. навчання не проводилось.
- Олекса Пасєка, 1918-02.1919 рр., 1920-1925 рр.; в 1921 році будує нову школу.
- Микола Шараневич, 1925-1928 рр.
- Василь Задорожний, 1928-1939 рр.; 1941-1944 рр.
- Петро Януш, 1940-1941 рр.
- Адольф Туровський та його жінка, 1940-1941 рр.
- Юлія Романівна Возницька, 1944-1949 рр.
- Марія Іванівна Німа, 1944-1947 рр.
- Ганна Петрівна Трушевич, 1944-1947 рр.
- Тетяна Панасівна Лаврик, 1947-1950 рр.
- Марія Іванівна Радченко, 1947-1950рр.
- Галина Калимон, 1949-1951 рр.
- Ірина Володимирівна Матковська, 1950-1953 рр.
- Ліда Йосипівна Гірна, 1950-1953 рр.
- Ганна Андріївна Грицишин, 1951-1953 рр.
- Марія Бондар, 1953-1954 рр.
- Н.І. Савченко, 1954-1955 рр.
- Галина Марківна Полуденко, 1954-1955 рр.
- Галина Михайлівна Хель, 1954-1955 рр.
- Вовк Марія Василівна , вчитель початкових класів
- Вовк Петро, вчитель музики
- Зборовська Марія Андріївна, вчитель математики
- Курик Ганна Іванівна, вчитель початкових класів
- Губіцька Любов Григорівна, вчитель математики
- Чорний Леонід Антонович, вчитель трудового навчання
- Чорна Віра Михайлівна, вчитель початкових класів
- Лапшинська Олександра Іванівна, вчитель початкових класів
- Мариновська Любов Ярославівна,організатор дитячого колективу
- Крижанівський Степан Іванович, вчитель історії
Головним завданням педколективу – забезпечити сприятливі умови для фізичного, інтелектуального, соціального становлення особистості кожного учня, отримання ним якісної освіти , розвиток потенційних можливостей учнів з урахуванням інтересів та нахилів , виховати молоде покоління з найкращими моральними і духовними цінностями, привити любов і повагу до національних традицій свого народу , виховати особистість здатну жити в громадянському суспільстві і вирішувати проблеми , які ставить сьогодення.
Вчитель ХХІ століття - це людина , яка знає зміст свого життя, вірить в можливість його досягнення і цілеспрямовано працює в ім'я найбільш повної самореалізації. Педагоги школи використовують надбання педагогічної науки , передовий педагогічний досвід , беруть участь у шкільних та районних методоб'єднаннях, семінарах , конференціях, в проведенні і обговоренні відкритих уроків , в різних конкурсах, займаються самоосвітою . Впроваджують в практику роботи компетентнісний підхід до формування змісту та організації навчального процесу, що реалізується через використання в навчально-виховному процесі особистісно орієнтованого навчання та сучасних
педагогічних технологій.
Більшість учнів навчаються на високий і достатній рівні . Приймають активну участь у Всеукраїнських олімпіадах з базових навчальних дисциплін , спортивних змаганнях . Неодноразово займали призові місця з легкої атлетики, настільного тенісу.
Для розвитку творчих здібностей учнів створені та діють факультативи: основи християнської етики, основи програмування, початкова військова підготовка. А також працюють гурток: палітурної справи .
Для підвищення ефективності виховного процесу у школі проводяться екскурсії, декади та місячники правових знань, літературні композиції, конференції, круглі столи , дискусії.
Метою таких заходів є формування громадянської свідомості , власної гідності, правових норм, естетичних смаків, духовного багатства учнів. Значно активізувалася краєзнавчо-туристична робота в рамках Всеукраїнського руху учнівської молоді «Моя земля- земля моїх батьків».
Через походи , екскурсії учні залучаються до нового осмислення історії, культури та традицій рідного краю , а також є щорічними учасниками обласного екологічного конкурсу «Першоцвіти Тернопілля» та конкурсу екологічних колективів (агітбригад), туристичних змаганнях.
Участь школярів у районних конкурсах, виставках свідчать про правильний вибір форм і напрямів навчальної і виховної діяльності , зростання майстерності та якості художньо-естетичного виховання, розвитку особистісно-ціннісного ставлення до культури і мистецтва .
З метою залучення учнів до організації і покращення навчально-виховного процесу , представлення і захист інтересів учнів школи , проведення загальношкільних заходів,виховання соціально-свідомої і соціальноактивної особистості в школі діє учнівське самоврядування. Проводиться змістовно організована позакласна та позашкільна робота. Цікаво проходять у школі Шевченківські дні,День Європи,День незалежності,заходи до календарних свят.
До організації позакласних заходів залучаються учні, батьки, громадськість.
Наша адреса:
47671
с.Щепанів
вул.Центральна18
Козівського району
Тернопільської області
Телефон школи - 035-47-2-83-64
e-mail: shcheposvita@ukr.net
сайт: Щепанівської ЗОШ І-ІІ ст.